Jak zrobić fotograficzne portfolio?

Wiadomo, że początkujący fotograf rzadko kiedy od razu dysponuje własnym studiem fotograficznym. Nie oznacza to jednak, że już na wstępie swojej zawodowej ścieżki kariery nie może tworzyć w pełni profesjonalnych sesji. Priorytetem w ramach rozwoju w tym zawodzie jest stworzenie swojego portfolio, to najlepsza wizytówka fotografa. 

 

Po co tworzyć portfolio? 

 

Fotograf to zawód wyjątkowy i najczęściej wiąże się jednocześnie z pasją, ale i unikalnymi umiejętnościami, kreatywnością i wyczuciem. Zlecenia na sesje zdjęciowe fotograf otrzymuje najczęściej z polecenia, przynajmniej na początku swojej kariery. Pomocne jest również portfolio. To album z jego pracami, prawdziwa wizytówka, dzięki której fachowiec jest w stanie pokazać swoim potencjalnym klientom dzieła, jakie tworzy. Na tej podstawie klient ma pewność co do jego najlepszych kompetencji. 

 

Gdzie wykonać portfolio?

 

Wszystko zależy od rodzaju zdjęć, jakie robi fotograf. Może specjalizować się w fotografiach krajobrazu, architektury, ale również w zdjęciach komercyjnych czy sesjach zdjęciowych o danej tematyce. 

Należy zadbać o to, aby portfolio fotografa było jak najlepszej jakości. Właśnie dlatego fotograf powinien wpisać w wyszukiwarkę hasło typu “wynajem studia Warszawa”, aby  skorzystać z profesjonalnego sprzętu i wyposażenia. Co więcej, praca w studio pozwala początkującemu fotografowi sprawdzić, czy na pewno dobrze czuje się właśnie w takim zakresie swojej profesji. Być może jego domeną staną się zdjęcia realizowane w plenerze.