Jaki wybrać kolor ścian do sypialni?

Wiecie, jak ludzie zawsze mówią: „jeśli chcesz dobrze spać, pomaluj ściany w swojej sypialni na ciemny kolor?”. My po jakimś czasie próbowaliśmy dowiedzieć się, czy jest w tym jakaś prawda. Głównym powodem tej „mądrości” jest to, że ciemny kolor sprawi, że pokój będzie wyglądał na mniejszy, dzięki czemu poczujemy się bardziej przytulnie i komfortowo. Niektórzy twierdzą również, że jaśniejszy odcień na suficie (w przeciwieństwie do ścian) sprawi, że będzie on wydawał się wyższy, dając tym samym wrażenie większej przestrzeni.

Jeśli chcemy sprawdzić tę „mądrość”, powinniśmy przeprowadzić badania nad wpływem koloru na nasze samopoczucie. Jak się okazuje, istnieją trzy główne kolory, które, jak udowodniono, mają na nas największy wpływ psychologiczny: niebieski, czerwony i żółty.

Pierwsze dwa nie były zaskoczeniem – oba są związane z płcią. Niebieski kojarzy się z męskością, a czerwony z kobiecą energią. Są to również kolory najczęściej używane we wszelkiego rodzaju oznakowaniach (np. znaki ostrzegawcze), ponieważ kojarzą się z bezpieczeństwem i ostrożnością. Żółty jest ciekawym kolorem z psychologicznego punktu widzenia, ponieważ jest jasny, co sprawia, że jest aktywny i ekscytujący w użyciu w małych ilościach, ale nadużywanie go może powodować zmęczenie psychiczne lub niepokój. Wejdź również na stronę http://totalnyremont.pl/ i przeczytaj więcej na temat zmian w domu.