Kocyk bawełniany dla niemowląt – idealny na prezent

Kiedy rodzi się nowy członek rodziny, wiele osób bardzo się cieszy i okazują radość kupując maluchowi prezenty. O ile nie wszystkie pomysły na podarunek są trafione, to kocyk bawełniany dla niemowląt jest idealnym upominkiem. Kocyk przydaje się zarówno zimą, jak i latem, a poza tym będzie długo służył dziecku. W przeciwieństwie do ubranek, z których maluch na pewno szybko wyrośnie, kocyk jest uniwersalny i można go używać niemal cały czas.

Jaki kocyk dla niemowlaka kupić?

Okazuje się, że na rynku istnieje mnóstwo kocyków, ale nie wszystkie warto kupować. Ze względu na to, że maluszek ma wrażliwą i delikatną skórę, kocyk powinien posiadać odpowiednie atesty. Wszystkie produkty wykonane ze sztucznych i mocno farbowanych materiałów mogą szkodliwe oddziaływać na organizm małego człowieka. Najlepiej kupić kocyk bawełniany dla niemowląt, który posiada certyfikat Oeko-tex standard. Wtedy mamy pewność, że maluchowi nic nie grozi, a będzie go otulał miękki, delikatny i przepuszczający powietrze materiał.

Kocyk dla niemowlaka – jaki wybrać na prezent?

Zwykły kocyk bawełniany dla niemowląt można zamienić w oryginalny prezent na przykład zamawiając produkt z wyszytym imieniem maluszka. Niektóre firmy mają w swojej ofercie taką usługę. Oprócz tego warto zainwestować w kocyk, który będzie miał ciekawy wzór. Najczęściej wybierane są motywy zwierzęce na przykład liski, albo zwierzęta leśne. Najpopularniejsze są kocyki, które z jednej strony mają wzór, a z drugiej tkaninę typu minky. Ten materiał posiada delikatne wypustki, które sprawiają, że tkanina jest jeszcze przyjemniejsza w dotyku niż zwykła bawełna.

Leave a Reply