Łódź aluminiowa

Nie ma chyba zapalonego wędkarza, który nie chciałby posiadać własnej wędkarskiej łodzi, na której mógłby spędzać przy ulubionym przez siebie zajęciu wolny czas. Często przeszkodą w zrealizowaniu tego marzenia są nie tyle finanse, ile brak miejsca, w którym można by taką łódź przechować albo obawa o awarie, przeprowadzanie napraw i inne zagadnienia techniczne. Wówczas świetną opcją może być łódź aluminiowa, która może być naprawdę niewielka, a przy tym ma świetne parametry i jest niezwykle wręcz lekka.

Dlaczego warto postawić na aluminium?

Ponieważ łódź aluminiowa to bodaj najbardziej uniwersalna konstrukcja tego typu, którą można z łatwością dostosować do wymagań jej nowego właściciela. Konstrukcja jest lekka i stabilna, łódka z łatwością rozwija większe prędkości, a jej waga jest na tyle niska, że do jej zwodowania i wciągnięcia z powrotem na brzeg wystarczy siła własnych rąk. Dodatkowo, jeżeli zdecydujemy się na zamontowanie silnika, to wystarczy niewielki elektryczny napęd, ponieważ łódź do przejścia w ślizg potrzebuje jedynie niewielkiego zasobu mocy.

Łódź aluminiowa jest sterowna i łatwo nią manewrować, niezależnie od tego czy umieszczono w niej standardowy rumpel czy też sterowanie przy pomocy kierownicy, co często spotyka się w nowszych modelach. Nie ma również przeszkód, żeby napędzać ją mięśniami i prostym ruchem wioseł. Można ją przewozić na niewielkiej przyczepce, a materiał, z którego ją wykonano pozwala na to, żeby przechowywać ją chociażby w ogrodzie, o ile będzie w sezonie zimowym przykryta specjalną plandeką. Nie wymaga przy tym żadnej specjalistycznej konserwacji, z którą nie poradziłby sobie nawet kompletny laik.

Leave a Reply