Jak dbać o kaktusy w doniczce?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest upewnienie się, że używana gleba doniczkowa jest dobrze odprowadzająca wodę. Jeśli po podlaniu gleba zamoknie, kaktus zacznie gnić i obumierać. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy gleba do uprawy kaktusa jest dobrze przepuszczalna, jest wzięcie jej w garść i ściśnięcie w dłoni. Jeśli na wierzchu tworzą się duże ilości kropli wody, to nie jest to idealna gleba dla kaktusów i należałoby poszukać takiej z większymi cząstkami.

Użyj palców, aby poluzować glebę w doniczce przed podlewaniem kaktusa. To pozwala na więcej wilgoci z wody do wchłonięcia przez glebę, a nie siedzi na górze. Należy również unikać zbyt dużej ilości wody, aby korzenie nie zostały zamoczone, co może prowadzić do gnicia korzeni.

Kaktusy potrzebują dużo światła i ciepła, ponieważ są roślinami pochodzącymi z regionów jałowych, więc upewnij się, że są one umieszczone w miejscu, gdzie otrzymują dużo światła słonecznego i ciepła. Więcej na temat roślin przeczytasz na stronie http://gardenyard.pl/