Jak stworzyć ogród zimowy?

To już ta pora roku – liście opadają, powietrze robi się zimne, a Ty już marzysz o wiośnie. Ale zamiast pozwolić swojemu ogrodowi umrzeć, dlaczego nie miałbyś go utrzymać? Wybierając odpowiednie rośliny i stosując kilka sztuczek, możesz cieszyć się świeżymi owocami i warzywami przez cały rok.

Stosując kilka sztuczek, możesz cieszyć się świeżymi owocami i warzywami przez cały rok.

Istnieje wiele korzyści z posiadania ogrodu zimowego. Pierwszą z nich jest wygoda. Nie musisz martwić się o pielenie czy podlewanie; po prostu zrywaj owoce z drzew lub winorośli, kiedy chcesz. Zawsze są tam, gdzie ich potrzebujesz. A przy całym deszczu, jaki Seattle dostaje zimą, prawie nie będziesz musiał podlewać swoich roślin!

Kolejną zaletą jest to, że możesz uprawiać owoce tropikalne, jeśli mieszkasz w klimacie, w którym nie mogłyby one przetrwać na zewnątrz w miesiącach letnich. Na przykład późną jesienią uprawiam na swoim podwórku banany, a także figi pnące, które będą gotowe do zbiorów właśnie wtedy, gdy na zewnątrz zacznie się ocieplać.

Jeśli nie masz zbyt wiele miejsca w ogrodzie, ale nadal chcesz uprawiać coś użytecznego i smacznego, spróbuj uprawiać zioła takie jak mięta, tymianek, oregano lub rozmaryn w małych ogródkach. Wejdź również na stronę http://slowdom.pl/