Leasing samochodu

Zapewne dużo razy przewinęło się wam poprzez uszy powiedzenie leasing. Zapewne wielu spośród was przyszło na myśl, co to jest, inni już zapewne znają to pojęcie oraz wiedzą, o co chodzi, być może pewni choćby korzystali spośród tego typu pomocy. Większości spośród nas wydaje się, iż spośród leasingu może korzystać ktoś, kto ma jakiekolwiek przedsiębiorstwo lub wielkie marki, jednak czy na pewno? Na czym polega owa dość znana w ubiegłych latach metoda finansowania oraz czy należałoby spośród niej wykorzystać?

Leasing samochodu – co potrzeba wiedzieć?

By powiedzieć, czy owe zapowiedzi są realne, potrzeba wpierw wytłumaczyć, czym jest leasing? Najkrócej powiadając, jest to metoda dzierżawy. Osoba mająca w leasing auto nie staje się jego posiadaczem, natomiast tylko użytkownikiem. W zamian co miesiąc spłaca „ratę”. Właśnie po ustąpienia umowy ma ona prawo nabycia używanego samochodu. Przewaga tego podejścia nad zakupem auta na kredyt to m.in. lepsza dostępność tejże metody finansowania.

Typy leasingu samochodowego

Leasing samochodu osobowego, to specyficzna metoda leasingu, jaka może być wykonywana zarówno przez leasing operacyjny, jak również finansowy. We współzależności od liczby stron, jaka bierze udział w transakcji, leasing na pojazd może zostać udostępniony w sposób bezpośredni (jeśli wytwórca ma umowę z klientem) czy pośredni, gdy to w transakcji uczestniczą przynajmniej trzy strony — przeważnie: użytkownik, wytwórca i spółka leasingowa. Zamierzając uzyskać auto w leasing, należałoby uprzednio dowiedzieć się, czym jest oraz jak niezwykle różni się od siebie leasing operacyjny oraz finansowy.