Rodzaje coachingu

Źródło: pixabay.com / geralt

Coaching to usługa wybierana przez tysiące dorosłych Polek i Polaków, pragnących rozwijać swoje umiejętności i potencjał. Ponieważ nie każdy wie, z jakiej usługi coachingu warto skorzystać, przygotowaliśmy krótki poradnik. Przedstawiamy w nim najważniejsze typy coachingu, najchętniej i najczęściej wybierane. 

Coaching – indywidualny i nie tylko 

Podstawowym rodzajem pomocy, jakiej zaznacz od profesjonalnego coacha, jest pomoc w rozwoju osobistym. Coaching taki nazywany jest po prostu coachingiem indywidualnym i jest nieco zbliżony do terapii. Obok niego wyróżnia się coaching grupowy, dedykowany przede wszystkim dla zorganizowanych zbiorowości – na przykład pracowników danego zakładu pracy. 

Coaching ze względu na cele 

Coaching dzieli się także w zależności od tematu, którego dotyczy. Wyróżniamy pod tym względem coaching zawodowy, zdrowotny, życiowy, rodzinny, dietetyczny oraz inwestycyjny. Każdy obszar życia i funkcjonowania społecznego może stać się materiałem do sesji z coachem, w trakcie której będziesz analizować dotychczasowe zachowanie i poszukiwać nowych rozwiązań. 

Szczególnie chętnie eksploatowane są obszary związane przede wszystkim ze zdrowiem i samopoczuciem, a także finansami i sytuacją zawodową.

Coaching Poznań

Coaching Poznań polecamy pod tym względem Meritum-Coaching, którego oferta obejmuje niemal wszystkie odmiany doradztwa zawodowego i personalnego. Oferta jest dedykowana zarówno dla osób aktywnych zawodowo jak i społecznie, które pragną poprawić efektywność swoich działań, oraz osób nieaktywnych i biernych, które poszukują źródła motywacji do podejmowania codziennych aktywności.