Rowerki trójkołowe dla dzieci na dobry początek przygody z pojazdami

Jazda na rowerze ma dla dzieci duże znaczenie pod względem ogólnorozwojowym. To doskonałe ćwiczenie mięśni oraz nauka orientacji w terenie. Zanim kilkulatek będzie w stanie poradzić sobie z jazdą na rowerze o dwóch kołach, warto przygotować go do tego na trójkołowym rowerku.

Bezpieczeństwo jazdy

Ze względu na równomierne rozłożenie ciężkości rowerki trójkołowe dla dzieci są pojazdami w pełni stabilnymi. Szeroki rozstaw tylnych kół daje gwarancję, że maluch nie przewróci się na zakręcie. Nawet przy maksymalnym wysiłku mięśni nóg nie da się rozwinąć dużej prędkości. Rowerki na trzech kołach są niewysokie. W razie poruszania się po pochyłym terenie dziecko może hamować stopami, które po zdjęciu z pedałów mają kontakt z podłożem. Ogumione i bieżnikowane kółka dają dobrą przyczepność do powierzchni jezdnej oraz amortyzują wstrząsy. Wyprofilowane siodełka dostosowane są do anatomicznej budowy małego użytkownika, co stwarza komfort jazdy.

Zabawa połączona z nauką

Poruszanie się pojazdem za pomocą siły własnych mięśni do nowe doświadczenie dla dzieciaków poprzednio wożonych w wózku spacerowym. Poznają właściwości otaczającej je przestrzeni, uczą się oceniania odległości i omijania przeszkód. Wpływa to pozytywnie na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. Rowerki trójkołowe dla dzieci są pomocne do wdrażania małych kierowców do kontrolowania przestrzeni wokół siebie i zachowania ostrożności przy prowadzeniu pojazdu. Również sprzyjają doskonaleniu koncentracji uwagi na wykonywanych czynnościach. Wszystko to odbywa się w atmosferze radosnej zabawy, przynoszącej zarazem wiele korzyści dla rozwoju psychofizycznego.

Leave a Reply