Sprawdź, gdzie można schować przewody do nagłośnienia w aucie

Masz zainstalowane swoje nowe głośniki i jesteś gotowy, aby je podłączyć. Ale zanim to zrobisz, ważne jest, aby wiedzieć, gdzie ukryć wszystkie te przewody.

Jeśli jesteś właścicielem starszego samochodu, może on nie mieć wstępnie przygotowanej wiązki przewodów. W takim przypadku będziesz musiał zainstalować własne okablowanie. Pierwszym krokiem jest określenie miejsca, w którym należy ukryć przewody systemu dźwiękowego samochodu. W obrębie witryny startmoto.pl znajdziesz więcej interesujących treści! 

Zaplanuj to! 

Pierwszym krokiem jest określenie, gdzie będzie mieszkał Twój wzmacniacz, subwoofer i inne komponenty. Niektóre samochody mają specjalnie zaprojektowane do tego celu miejsca, inne nie. Jeśli nie jesteś pewien, spróbuj poszukać pod siedzeniami lub w bagażniku. W przeciwnym razie rozważ poprowadzenie ich przez plastikowy przepust, który można poprowadzić wzdłuż dowolnej płaskiej powierzchni w samochodzie

Po znalezieniu dobrego miejsca dla wszystkich urządzeń upewnij się, że jest ono dostępne zza deski rozdzielczej, abyś mógł podłączyć wszystko później, gdy przyjdzie czas na instalację. Teraz gdy wszystko jest już gotowe, czas na schowanie tych przewodów.

Sprawdź to

Najlepszym miejscem do ukrycia przewodów jest materiał podsufitki (jeśli jest jeszcze nienaruszony) lub wykładzina. Należy unikać ukrywania ich pod siedzeniami lub w miejscach, które będą widoczne po zainstalowaniu wszystkiego innego.

Ukrywając przewody w podsufitce lub wykładzinie, szukaj otworów, w których klipsy trzymają rzeczy na miejscu i użyj ich jako przewodników podczas wiercenia lub wycinania otworów w wykładzinie, lub materiale podsufitki. Po wycięciu otworu można przeprowadzić przez niego przewód i przymocować go za pomocą taśmy elektrycznej na obu końcach.