Czym jest deepfake?

Deepfake to rodzaj technologii, która pozwala na stworzenie fałszywego wideo. Jeśli znacie filmy stworzone za pomocą Photoshopa, to możecie sobie wyobrazić, jak mogą wyglądać deepfake’i.

Deepfake został stworzony dzięki sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowemu, ale nie jest wykorzystywany wyłącznie do dobrych celów. Na przykład możliwe jest stworzenie fałszywego wideo, w którym jedna osoba mówi coś, co inna osoba naprawdę powiedziała . Podczas gdy technologia jest nowa, koncepcja nie jest – używaliśmy różnych sposobów edycji filmów od początku czasu. Jednak obecne deepfakes są bardziej realistyczne niż wszystko, co kiedykolwiek widzieliśmy.

Deepfake jest dostępny dla każdego – jeśli więc chcesz stworzyć fałszywy film, możesz znaleźć tutoriale na YouTube i innych platformach. Jakość takich filmów jest bardzo różna, w zależności od poziomu wiedzy użytkownika i ilości czasu poświęconego na ich stworzenie. Na przykład możesz stworzyć film, w którym jedna osoba mówi coś, co naprawdę powiedziała inna osoba , ale jeśli nie mają dużego doświadczenia z technologią i nie spędzają godzin na jej tworzeniu, będzie wyglądać rozmazany i pikselowany. Wiele osób stworzyło już własne deepfakes przy użyciu tej technologii i opublikowało je w mediach społecznościowych lub aplikacjach do przesyłania wiadomości, głównie dla zabawy. Na stronie http://supertechnology.pl/ znajdziesz więcej informacji na temat technologii.