Czym się różni motocykl od motoru?

Choć motocykl i motor wydają się być tym samym, w rzeczywistości istnieją między nimi znaczące różnice. W rzeczywistości może cię zaskoczyć fakt, że motocykl nie jest właściwie motocyklem.

 

Motocykl to pojazd, który ma tylko dwa koła i zazwyczaj ma silnik zamontowany w ramie. Zazwyczaj jest stworzony dla jednego lub dwóch pasażerów, w tym kierowcy. Najbardziej powszechne rodzaje motocykli to motocykle uliczne, które są zbudowane do krótkotrwałego użytku i wyścigów, oraz motocykle brudne, które są zaprojektowane do użytku w terenie. Motocykl jest podobny do skutera, ale nie wszystkie skutery są motocyklami.

 

Skuter jest również pojazdem posiadającym tylko dwa koła, ale różni się od motocykla pod względem budowy i działania. Skutery nie mają silników: zamiast tego są napędzane przez osobę na nich jadącą, która naciska na pedały stopami. Skutery są zazwyczaj używane jako środek transportu w obszarach miejskich, ponieważ są wystarczająco małe, aby poruszać się w ciasnych przestrzeniach, takich jak wąskie ulice miejskie, a także dlatego, że mogą dotrzeć do miejsc, w których motocykle nie mogą ze względu na swoje mniejsze rozmiary. Więcej na beautyride.pl