W jaki sposób wykorzystać sterowniki PLC w swoim domu?

Sterowniki PLC są szeroko stosowane w aplikacjach przemysłowego internetu rzeczy (IIoT), takich jak inteligentne domy, inteligentne budynki i inteligentne miasta. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób można zastosować sterowniki PLC w inteligentnych domach.

Sterowniki PLC – zastosowanie

Sterowniki PLC mogą być wykorzystywane do monitorowania i automatyzacji budynków mieszkalnych, takich jak domy czy apartamenty. W rzeczywistości są one wykorzystywane głównie w domach jednorodzinnych. Poznaj niektóre z zastosowań sterowników PLC w inteligentnych domach:

Oświetlenie 

Umożliwiają one sterowanie światłami w domu. Dzięki zastosowaniu sterownika PLC światła będą się wyłączać, gdy wyczują ruch lub mogą włączać, gdy na zewnątrz zrobi się ciemno. Można je również ustawić tak, aby włączały się o określonych porach dnia, a następnie wyłączały po upływie określonego czasu.

Bezpieczeństwo 

System bezpieczeństwa jest jednym z najważniejszych elementów inteligentnego domu. Powinien on zawierać czujniki, które wykrywają próby wejścia do domu, oraz kamery, które przez cały czas rejestrują, co dzieje się wewnątrz i na zewnątrz. Skuteczne ich działanie umożliwi ci zastosowanie sterowników PLC.